KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blyerts 17388022

nr 1738 8022

Ã…ke Nothberg

(1891-1973), Sverige

Blyerts, Modell. Signerad, daterad 1953,40x32 cm, yttermått inklusive ram: 44x36 cm

Åke Nothberg, född 1891 i Stockholm, död 1973, svensk målare.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 10 november 2025
kl 18:27:46

8/11 22:35:45 1      Vinnande bud

Ã…ke Nothberg

Läs mer om Ã…ke Nothberg