KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blyerts 17388022
nr 1738 8022
Ã…ke Nothberg
(1891-1973), Sverige
Blyerts, Modell. Signerad, daterad 1953,40x32 cm, yttermått inklusive ram: 44x36 cm
Åke Nothberg, född 1891 i Stockholm, död 1973, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 10 november 2025
kl 18:27:46
8/11 22:35:45
Ã…ke Nothberg
Läs mer om Ã…ke Nothberg